Wydarzenia
św. Maciej - figura

11 lutego, gdy przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego, który w 1993 r. ustanowił Jan Paweł II. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się za chorych i przypominamy sobie o chrześcijańskim obowiązku dźwigania ich cierpienia i bólu. Dzień ten ma „na celu uwrażliwienie Ludu Bożego i – w konsekwencji – wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomaga chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu…”. /Jan Paweł II/
Wielu jest gotowych na ołtarzu zdrowia złożyć nawet bardzo wielką ofiarę. To prawda, że każdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie, ale czy w tym wszystkim nie zapomina się o zdrowiu duszy? Czy zbawienie ma nadal dla nas największe znaczenie?

Z okazji Światowego Dnia Chorego w naszym kościele 12 lutego 2018 o godzinie 9.00 sprawowana będzie specjalna Eucharystia dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Bardzo prosimy krewnych czy sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła tym osobom, które same już nie są w stanie tego uczynić lub jest im po prostu trudno pokonać tę drogę o własnych siłach.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00