Wydarzenia
św. Maciej - figura

dyplom

 

W niedzielę, 1 października o godz. 16.00 z racji wspomnienia św. Franciszka (4 października), który w szczególny sposób ukochał otaczającą nas przyrodę i wszystkie zwierzęta , zgromadziliśmy się przed kościołem, by pobłogosławić nasze domowe zwierzęta i ich opiekunów. Modliliśmy się w intencji naszych pupili, ale także w intencji wszystkich ludzi, gdyż to właśnie zadaniem ludzi jest bycie odpowiedzialnym za każde żyjące stworzenie i za otaczającą nas przyrodę.

Pogoda była cudowna, co sprawiło, że mieliśmy zaszczyt gościć wiele zwierzątek, również z innych parafii (św. Anna, św. Krzyż, św. Wawrzyniec). Najwięcej było piesków, ale był też kanarek, papużki, świnki morskie, chomik i tylko jeden kotek w tym roku. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Piotr - wikariusz z par. św. Krzyża na Janku wraz ze swoim psiakiem.

 

Serdeczne Bóg zapłać składamy wszytkim, którzy przynieśli dary dla psów i kotów z zabrzańskiego schroniska - zebraliśmy wiele worków karmy, koce, zabawki, smycze i 310 zł, które zostały przekazana schronisku "Psitul mnie".

 

Zapraszamy za rok!

 

W naszej galerii - zdjęcia z tego wydarzenia.

 

 

 

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00