Grupy parafialne
św. Maciej - figura
Ministranci to grupa znajdująca się najbliżej serca każdej Parafii – ołtarza, na którym sprawowana jest Najświętsza Eucharystia. Ich zadaniem jest pomoc przy służbie Bożej. Pomagają księdzu w celebracji. Ale poprzez właściwą postawę pomagają też ludziom w lepszym uczestnictwie w liturgii. Sługa Boży Jan Paweł II w swoim przemówieniu do Służby Liturgicznej Ołtarza w 2001 r. powiedział:

Drodzy Ministranci i Lektorzy podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi "pomocnikami proboszcza". Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie.
Ministranci


Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant” wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej.Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!

Uczestniczyć w liturgii„ to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!

 

» Plan służby ministrantów

 


lektorzy
:

Kierepka Jakub
Kłosowski Mateusz

Pilas Jakub

Toczyński Adam

Zalewski Wojciech

 

ministranci młodsi:

Antoniewicz Dawid

Butryn Bartłomiej

Erdman Tomasz

Gburek Antoni

Gburek Franciszek
Jakubowski Paweł

Majcher Krzysztof

Markiewicz Radosław

Mitura Marcel

Nowak Jakub

Pajunk Maciej

Pilas Piotr
Skrobiś Natan

Stępniak Albert

Stępniak Aleksander

Waszczuk Maciej

 


Obecność ministranta na liturgii podkreśla, że Kościół jest wspólnotą, gromadzącą się wokół Stołu Słowa Bożego i Ołtarza Pańskiego, w której każdy z członków jest ważny i ma określoną funkcję.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00