Grupy parafialne
św. Maciej - figura
Ministranci to grupa znajdująca się najbliżej serca każdej Parafii – ołtarza, na którym sprawowana jest Najświętsza Eucharystia. Ich zadaniem jest pomoc przy służbie Bożej. Pomagają księdzu w celebracji. Ale poprzez właściwą postawę pomagają też ludziom w lepszym uczestnictwie w liturgii. Sługa Boży Jan Paweł II w swoim przemówieniu do Służby Liturgicznej Ołtarza w 2001 r. powiedział:

Drodzy Ministranci i Lektorzy podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi "pomocnikami proboszcza". Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana. W ten sposób wy, ministranci, jesteście szczególnie powołani, by być młodymi przyjaciółmi Jezusa. Starajcie się pogłębiać i podtrzymywać tę przyjaźń z Nim. Zrozumiecie wówczas, że w Jezusie znaleźliście prawdziwego przyjaciela na całe życie.
Ministranci


Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo „ministrant” wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej.Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!

Uczestniczyć w liturgii„ to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!

 

» Plan służby ministrantów

 

Lektorzy:

 

Kierepka Jakub

Jakubowski Paweł

Skrobiś Natan

Zalewski Wojciech

 

Ministranci:

 

Bałys Artur

Butryn Bartłomiej

Gburek Antoni

Gburek Franciszek

Klamecki Mateusz

Majcher Krzysztof

Markiewicz Radosław

Mitura Marcel

Pilas Piotr

Seklecki Krzysztof

Seklecki Szymon

Tobota Igor

 


Obecność ministranta na liturgii podkreśla, że Kościół jest wspólnotą, gromadzącą się wokół Stołu Słowa Bożego i Ołtarza Pańskiego, w której każdy z członków jest ważny i ma określoną funkcję.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00