Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

18 - 25 listopada 2018

1. Przeżywamy dziś XXXIII Niedzielę Zwykłą Obchodzimy ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W środę, 21 listopada przypada wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Na Mszę św. sprawowaną w ich intencji zapraszam w przyszłą niedzielę, 25 listopada o godz. 8.00.

4. Również w czwartek, 22 listopada przypada dzień św. Rity. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo z możliwością skierowania własnych próśb do tej świętej odbędzie o godzinie 17.30. W czasie nabożeństwa można uczcić relikwie św. Rity oraz złożyć własne prośby do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza święta w intencji czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż. Zapraszamy wszystkich czcicieli tej świętej i wszystkich, którzy być może czują się bezradni i chcieliby powierzyć jej trudne życiowe sprawy.

5. W sobotę, 24 listopada w Tarnowskich Górach – adwentowy dzień skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Początek o godz. 9.30.

6. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Opuszcza się wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

7. Dziękuję mieszkańcom ulicy Maszyńskiego, którzy wczoraj pomogli w sprzątaniu naszego kościoła. W przyszłą sobotę zapraszam do pomocy mieszkańców ulicy Prenżyny.

8. Uwaga! W najbliższym tygodniu kancelaria parafialne będzie czynna wyłącznie w środę rano (od godz. 7.45 do 8.45) i w czwartek wieczorem (od godz. 18.45 do 19.30).  W pozostałe dni kancelaria będzie nieczynna.

9. Ponawiam prośbę o wypełnienie zaproszenia na kolędę wszystkich, którzy życzą sobie przyjąć odwiedziny duszpasterskie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Zaproszenia można wypełnić w formie papierowej i wrzucić je do stosownej skarbonki (formularz dostępny w kościele i na stronie internetowej) lub wypełnić internetowo (on-line) wypełniając formularz bezpośrednio z naszej strony internetowej (koniecznie zaznaczając kratkę „nie jestem robotem”). Zaproszenia można wypełniać do niedzieli 9 grudnia włącznie. Na ich podstawie zostanie sporządzony plan kolędy, uwzględniający wyłącznie tych parafian, którzy życzą sobie przyjąć kolędę. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym, które być może czasowo przebywają poza parafią.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00