Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

20 - 27 maja 2018

1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki, a także dzień, w którym dzieci w naszej parafii przyjmują I Komunię Świętą. Módlmy się za nie, by Duch Święty zamieszkał w ich sercach i rozniecił w nich chęć do częstego korzystania z sakramentu pokuty i nieustannego karmienia się Ciałem Chrystusa. Popołudniowe nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych – o godzinie 16.00. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. Także dzisiaj w Gliwicach Msza inauguracyjna rozpoczynająca obchody Metropolitalnego Święta Rodziny.

3. Jutro przypada drugi dzień Zielonych Świąt czyli święto NMP Matki Kościoła.

4. Od jutra przez cały tydzień z racji białego tygodnia Msze święte sprawowane będą wieczorem o 18.00. Przed Mszą – o 17.30 – nabożeństwo majowe. Zapraszamy codziennie do udziału w nabożeństwie majowym i wieczornej Mszy św. wszystkie dzieci, które właśnie przystąpiły do I Komunii Świętej. Niechaj przez cały ten tydzień Pan Jezus mieszka w ich czystych sercach i karmi ich swoim Ciałem, a Matka Boża niechaj ma je w swojej opiece. Bardzo proszę najbliższe tym dzieciom osoby: rodziców, dziadków, rodzeństwo, chrzestnych – towarzyszcie dzieciom w uczestnictwie w białym tygodniu, wspierajcie ich swoim przykładem, pokażcie jak ważny jest Jezus w waszym życiu! I Komunia ma zapoczątkować ich życie w jedności z Jezusem, a nie być jedynie jednorazowym świętem. Pamiętajmy o tym i o wszystkim, co przyrzekaliśmy w imieniu tych dzieci na ich chrzcie.

5. We wtorek przypada 22 maja - wspomnienie św. Rity. Nabożeństwo ku czci tej świętej – patronki spraw szczególnie trudnych o godzinie 17.30. Po nabożeństwie – Msza św. w intencji czcicieli św. Rity. Kazanie podczas Mszy wygłosi ks. dr Grzegorz Kadzioch – wieloletni spowiednik z sanktuarium w Cascii.

6. W czwartek, 24 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną modlitwę podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

8. Również 26 maja w godz. 11.00 – 17.00 w naszej szkole podstawowej odbędzie się festyn „Łączymy pokolenia” z ok. 111 r. istnienia szkoły. Serdecznie zapraszamy!

9. 9. W przyszłą niedzielę, 27 maja przypada uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej. Kolekta przeznaczona będzie na nasze inwestycje parafialne.Tego dnia ma miejsce Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.

10. Bóg zapłać II grupie rodziców dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie naszej świątyni na uroczystość odpustową. W przyszłą sobotę o pomoc proszę mieszkańców ulicy Staropolskiej.

11. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli uroczystość Bożego Ciała (31 maja). Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie ulicami: Kondratowicza, Srebrna, Fontanusa, Sobieraja, Madei. Serdecznie proszę wszystkich mieszkańców o zaangażowanie się w wystrój trasy procesji i w przygotowanie ołtarzy. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 8.00 dzieci z klasy IV będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00