Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

22 - 29 kwietnia 2018

1. Dzisiaj przypada IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Dziś jeszcze zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity, które sprawowane będzie o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa można uczcić relikwie św. Rity oraz skierować osobiste prośby do tej świętej, która oręduje za nami w sprawach szczególnie trudnych. O godz. 18.00 – Msza św. w intencji czcicieli świętej Rity.

4. Jutro, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje, więc w specjalnym nabożeństwie prosić będziemy o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

6. W dniach 28 kwietnia – 1 maja (od soboty do następnego wtorku) – Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na III Śląską Pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik. Więcej informacji na stronie: www.ddmgliwice.pl. Na terenie naszej parafii nie ma żadnej szkoły ponadgimnazjalnej, ani ponadpodstawowej, więc czasem trudno bezpośrednio zachęcić młodzież do takiej właśnie aktywności. Wbrew pozorom w naszej diecezji wiele się dzieje dla młodzieży. Ta pielgrzymka z pewnością zasługuje na uwagę, tym bardziej, że w wielu szkołach jest to wolny czas.

7. W sobotę, 28 kwietnia, od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych (wyjątkowo nie w I sobotę miesiąca!). Bardzo proszę zwrócić uwagę bliskim czy sąsiadom, którzy przyjmują takie odwiedziny na ten wyjątek, bo 5 maja odwiedzin chorych nie będzie.

8. W przyszłą niedzielę comiesięczna kolekta na nasze parafialne inwestycje.

9. Dziękuję mieszkańcom bloków przy ul. Wolności 63 (hotel) oraz 67, 67a i 67b za pomoc w sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę proszę o taką pomoc mieszkańców ul. Tylnej.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00