Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

25 września - 02 października 2022

1. Dziś przypada XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

2. W czwartek, 29 września, przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, a w soboty o 8.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

6. W sobotę przypada także I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.30. Uwaga – odwiedziny chorych będą miały miejsce w piątek 30 września od godziny 10.00. Chorych proszę zgłaszać do czwartku włącznie.

7. W najbliższą niedzielę, 2 października przypada I niedziela miesiąca. Na godzinę 15.00 zapraszam na na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia z możliwością polecenia Bożemu Miłosierdziu za wstawiennictwem św. s. Faustyny naszych własnych intencji, próśb i podziękowań. Karteczki z intencjami można wrzucać do skrzynki przy obrazie Miłosierdzia Bożego.Tego dnia gościć będziemy ks. Marcina Pasia – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży, który wygłosi do nas Słowo Boże i prosić będzie o wsparcie materialne dla inicjatyw Duszpasterstwa Młodzieży, a zwłaszcza tworzącego się Domu dla Młodych w Gliwicach.

8. Również w przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Franciszka (4 października), który w szczególny sposób ukochał otaczającą nas przyrodę i wszystkie zwierzęta o godz. 16.00 przed kościołem będzie miało miejsce błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. Prosimy o przybycie z wszystkimi zwierzątkami domowymi, i nie tylko, by wspólnie modlić się w ich i w naszej intencji. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć dar w postaci karmy, koców, środków czystości i innych prezentów lub dar finansowy dla zwierząt ze schroniska „Psitulmnie” w Zabrzu. Pomóżmy również tamtym zwierzętom w godziwych warunkach przetrwać zimę. A może któryś z nich znajdzie u nas dom…?

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj pomogli w przygotowaniu kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła proszę mieszkańców ulic Rybnickiej i Madei – zapraszam na godzinę 9.00.

10. Intencja Apostolstwa Modlitwy Róż Różańcowych na październikO Kościół otwarty na wszystkich: Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00