Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

 18 - 25 marca 2018 r.

 

1. Dzisiaj przypada V niedziela Wielkiego Postu. Dziś Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. Dzisiaj również rozpoczynają się nasze Rekolekcje Wielkopostne. Trwać będą do środy 21 marca. Głosi je ks. Piotr Szczygielski z par. p.w. Krzyża Świętego w Zabrzu. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy Msze święte z nauką rekolekcyjną o 8.00 i 18.00. Nauka dla mężczyzn w poniedziałek po wieczornej Mszy św., a dla kobietwe wtorek po wieczornej Mszy św. Również od poniedziałku do środy trwają rekolekcje szkolne: w poniedziałek i wtorek nauka dla dzieci z klas 0-IV na trzeciej lekcji (ok. 9.50 – 10.35), a dla dzieci z klas V – VII na czwartej lekcji (ok. 10.50 – 11.35). W środę o 10.00 – Msza św. dla wszystkich dzieci.

3. Nadal zapraszam na nabożeństwa pasyjne: droga krzyżowa w piątek o godz.17.30 (dla dzieci – o godz. 17.00), a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.

4. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy w int. wszystkich mężczyzn, mężów i ojców, by na wzór św. Józefa byli odpowiedzialnymi „opiekunami” swoich rodzin.

5. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza w środę, 21 marca o godz. 18.00 do kościoła św. Anny na Mszę św. razem ze Wspólnotą Templariuszy sprawowaną w int. nawrócenia wrogów Kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.45 w Domu Parafialnym spotkanie p.t. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, które poprowadzi ks. prałat Grzegorz Skop.

6. W czwartek, 22 marca przypada dzień poświęcony św. Ricie. Zapraszam na godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci św. Rity z możliwością skierowania do tej świętej własnych próśb i podziękowań oraz uczczenia jej relikwii. O godz. 18.00 – Msza św. w int. czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż.

7. W piątek, 23 marca – Miejska Zabrzańska Droga Krzyżowa. Procesje wyruszą po wieczornych Mszach św. z kościołów św. Kamila, św. Andrzeja, św. Franciszka i św. Józefa w kierunku kościoła św. Anny. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

8. Za tydzień, 25 marca Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 1030 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja do kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Kolekta przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Uroczystość Zwiastowania NMP zostaje przeniesiona na 9 kwietnia.

9. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Rozpoczęcie w Gliwicach w kościele Wszystkich Świętych o godz. 14.00, tam poświęcenie palm, potem procesja do katedry. W katedrze – Msza św. o godz. 14.30.

10. Dziękuję mieszkańcom ul Knurowskiej 29 – 55 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W przyszłą sobotę zapraszam mieszkańców ul. Wolności 2 – 20.

11. Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. Skorzystajmy ze spowiedzi św. podczas naszych rekolekcji.

12. Filharmonia Zabrzańska zaprasza wszystkich wiernych melomanów na „Koncert Pasyjny”, który odbędzie się w Wielką Środę o godz. 18.30 w kościele św. Anny w Zabrzu. W repertuarze m. in. „Cantique” oraz „Messa de Requiem”.

 

 

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00