Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

28 lutego - 07 marca 2021 r.

1. W centrum liturgii II Niedziela Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie złożone dziś ofiary.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Z tej okazji przed kościołem zbiórka na pomoc dla dzieci w Afryce.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi – patronowi obecnie przeżywanego roku liturgicznego. Polecajmy jego opiece nasze rodziny, ojców rodzin i wszystkich mężczyzn, by św. Józef stawał się dla nich wzorem.

4. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy w czasie gorzkich żali w niedziele o 17.00 oraz drogi krzyżowej w piątki – tym razem wyjątkowo o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa drogi krzyżowej modlimy się za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii. Ofiary za wypominki zostaną przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 – nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne, o 18.00 – Msza św. dla młodzieży. W piątek o 8.00 – Msza św. zbiorowa do NSPJ, o 16.15 – spowiedź dla dzieci, o 17.00 – Msza św. szkolna dla dzieci. Nabożeństwo drogi krzyżowej wyjątkowo o godz. 1730. W sobotę o 8.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych wyłącznie na życzenie telefoniczne – zostanie uzgodniony konkretny termin.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

7. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w pomoc w sprzątaniu kościoła, w tym tygodniu szczególnie dziękuję osobom z bloku przy ul. Zaolziańskiej 5 i 5a. Za tydzień w sobotę od godz. 9.00 o taką pomoc proszę mieszkańców bloku przy ul. Zaolziańskiej 3 i 3a.

8. Intencja ewangelizacyjna Apostolstwa Modlitwy na marzec – Sakrament pojednania: Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00