Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

22 - 29 listopada 2020 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto dziś spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich. Bóg zapłać za wszelkie złożone dziś ofiary.

2. Dziś, po wszystkich Mszach świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Akt powierzenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków kościelnych (omijane z racji niedzieli). Pamiętajmy w modlitwie o Panu Organiście i wszystkich ubogacających liturgię swoją muzyką i śpiewem.

4. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

5. Również dzisiaj przypada 22 dzień listopada czyli dzień świętej Rity. Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.30, podczas którego można przedstawić tej świętej własne prośby i trudne życiowe sytuacje. Po nabożeństwie – Msza św. wieczorna w int. Czcicieli świętej Rity oraz pobłogosławienie róż.

6. Pamiętajmy, że do końca miesiąca można zyskiwać odpust zupełny za zamarłych pod zwykłymi warunkami.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje (spłatę remontu dzwonów). Podczas nieszporów poświęcone zostaną wieńce adwentowe.

8. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszam do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców ulic Madei i Rybnickiej.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00