Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

16 - 23 czerwca 2024

1. Dzisiaj przypada XI Niedziela Zwykła. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat. Bóg zapłać za wszystkie składane dziś ofiary.

2. Dzisiaj jeszcze na godzinę 16.00 zapraszam w imieniu Rady Dzielnicy i swoim na Koncert pieśni sakralnych w wykonaniu chóru Resonans Con Tutti pod batutą Arleny Różyckiej-Gałązki i Waldemara Gałązki.

3. Jutro przypada 25. rocznica pobytu świętego Jana Pawła II w Gliwicach.

4. W czerwcu w dni powszednie po Mszy św. – modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W piątek, 21 czerwca o godzinie 8.00Msza św. w int. wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców na zakończenie roku szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

6. W sobotę przypada 22 czerwca czyli dzień poświęcony św. Ricie. Na godzinę 17.30 zapraszam serdecznie na nabożeństwo ku czci świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zachęcam do powierzenia tej świętej osobistych próśb, by z jej pomocą móc się zmierzyć z trudnościami i życiowymi problemami, które być może wydają się beznadziejne. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza św. ku czci św. Rity z pobłogosławieniem róż.

7. Również w sobotę, 22 czerwca Rada Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Maciejowa i nie tylko na kolejny już Festyn Rodzinny, który odbędzie się przy Orliku w godzinach od 15.00 do 21.00. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, dobre jedzonko oraz występ zespołu Nemezis oraz zabawa taneczna.

8. W niedzielę, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach z tej okazji. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Pamiętajmy również o tych, którzy odeszli już od nas i prośmy, by Bóg przyjął ich do Swojego Królestwa.

9. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Banacha i Hubera za pomoc w przygotowaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę o taką pomoc proszę mieszkańców ul. Prenżyny.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00