Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

16 - 23 września 2018

1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś także przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Również dzisiaj rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. We wtorek, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Módlmy się, by młode osoby nie bały się kierować w swym życiu wyższymi wartościami, by nie bały się czasem iść „pod prąd” aktualnym modom i trendom, odważnie wyrażając siebie.

5. W piątek, 21 września przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

6. W sobotę, 22 września diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach – Msza św. w Rudach o godz. 9.00. Chętni mogą brać udział w nocnej pielgrzymce do MB Pokornej (uczestnicy wyruszą z katedry w noc poprzedzającą spotkanie w Rudach: https://niniwa.org/2018/09/04/xii-nocna-piesza-pielgrzymka-mlodziezy-do-rud/).

7. Również w sobotę, 22 września przeżywać będziemy kolejny dzień poświęcony św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity, które sprawowane będzie o godz. 17.30, a po nim – Msza św. w int. czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż.

8. W przyszłą niedzielę, 23 września o godz. 10.30 sprawowana będzie Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony i dary ziemi oraz w intencji działkowiczów.

9. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Pestalozziego, którzy wczoraj pomogli przygotować nasz kościół na przeżywanie niedzieli. W przyszłą sobotę o godz. 800 zapraszam do pomocy w sprzątaniu kościoła mieszkańców ulicy Kruczka.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00