Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

28 listopada - 05 grudnia 2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Liturgia Słowa zachęca nas do czuwania, do bycia gotowym na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zapraszam dziś na nieszpory, podczas których poświęcone zostaną wieńce adwentowe. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne potrzeby. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Ze względu na czas pandemii roraty sprawowane będą tylko w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z lampionami. W środy i piątki również o 17.00 sprawowane będą Msze adwentowe, na które również serdecznie zapraszam – przede wszystkim dorosłych, by również w sposób szczególny przygotowali się na Boże Narodzenie.

3. Ze względu na Msze św. sprawowane o 17.00 – kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna od godz. 18.00 do 19.00, w poniedziałki – bez zmian.

4. We wtorek przypadają imieniny biskupa Andrzeja Iwaneckiego – pamiętajmy o nim w modlitwie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 nabożeństwo o powołania, a o godz. 17.00 – wyjątkowo w czwartek ze względu na roraty – Msza św. szkolna, a spowiedź dla dzieci będzie we wtorek od 16.30. W piątek o godz. 8.00 – Msza św. zbiorowa do NSPJ. W sobotę o godz. 8.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych odbędą się dopiero przed świętami.

6. W sobotę wspominamy św. Barbarę – pamiętajmy w modlitwie o górnikach i ich rodzinach.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. O godzinie 15.00 zapraszam na nabożeństwo godziny miłosierdzia. Zachęcam do wrzucania intencji do skrzyneczki przy obrazie miłosierdzia Bożego.

8. Bóg wszystkim z ul. Maszyńskiego, którzy w dniu wczorajszym przyszli pomóc posprzątać kościół przed dniem Pańskim. W przyszłą sobotę od godz. 9.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ulicy Prenżyny.

9. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć opłatki, kartki świąteczne, świece wigilijne, kalendarze.

10. Intencja ewangelizacyjna Apostolstwa Modlitwy Róż Różańcowych na grudzień Katecheci: Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

11. W ubiegłym tygodniu biskupi naszej diecezji wystosowali odezwę dotyczącą odwiedzin kolędowych. Ze względu na ciągle trwającą pandemię i zwiększająca się w miesiącach zimowych liczbę zakażeń decyzję o przeprowadzeniu odwiedzin duszpasterskich pozostawia się rozwadze proboszczów. Jeżeli jednak proboszcz zdecyduje się na odwiedziny w domu parafian – musi się to odbywać w szczególnym reżimie sanitarnym: ksiądz odwiedza parafian sam, wszyscy obecni przez cały czas zakrywają usta i nos maseczką, zakazuje się przenoszenia z domu do domu obrazków, kredy itp. W związku z powyższym zdecydowałem, że w naszej parafii odwiedzin w domach nie będzie. Podobnie jak w ubiegłym roku odbywać się będą Msze święte kolędowe – codziennie dla innych ulic, z możliwością zabrania ze sobą kredy i wody święconej do domu, celem oznaczenia drzwi i poświęcenia mieszkania.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00