Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

14 - 21 października 2018

1. Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

3. Dzisiaj obchodzimy 18 Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (zbiórka przed kościołem).

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

5. We wtorek, 16 października uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska.

6. Również we wtorek przypadają imieniny biskupa seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

7. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

8. Za tydzień Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na misje.

9. Zachęcam serdecznie wszystkich parafian do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele celebrujemy codziennie (oprócz sobót) o godz. 17.30, a w soboty o 7.30.Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

10. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Objazdowej i Na Łuku, którzy wczoraj pomogli przygotować nasz kościół na przeżywanie niedzieli. W przyszłą sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców ul. Rybnickiej.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00