Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

14 - 21 kwietnia 2024

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Wielkanocna. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb. Dzisiaj przypada również święto Chrztu Polski. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. Z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Dlatego przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, która pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu.

3. W piątek, 19 kwietnia dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej mają spotkanie z księdzem proboszczem. Dzieci przychodzą z jednym z rodziców. Dzieci z klasy III A zapraszam do salki przy plebanii na godzinę 15.30, a dzieci z klasy III B na godz. 16.15. Proszę przynieść na spotkanie książeczki uczestnictwa we Mszy świętej. Obecność obowiązkowa. Dzień później, w sobotę, 20 kwietnia o godz. 16.00 - pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej.

4. W sobotę, 20 kwietnia od godz. 9.30 wyjątkowo – odwiedziny chorych.

5. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Nie zapominajmy jak ważna jest modlitwa o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w demontażu wystroju wielkanocnego naszego kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pomogli posprzątać kościół. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 o taką pomoc proszę mieszkańców ul. Pestalozziego.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00