Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

15 - 22 września 2019 r.

1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę Zwykłą, a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie. Opuszcza się liturgiczny obchód wspomnienia Matki Bożej Bolesnej. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

2. W środę, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Módlmy się, by młode osoby nie bały się kierować w swym życiu wyższymi wartościami, by nie bały się czasem iść „pod prąd” aktualnym modom i trendom, odważnie wyrażając siebie.

3. W sobotę, 21 września przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4. Również w sobotę, 21 września diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach – Msza św. w Rudach o godz. 9.00. Chętni mogą brać udział w nocnej pielgrzymce do MB Pokornej (uczestnicy wyruszą z katedry w noc poprzedzającą spotkanie w Rudach. Więcej: http://ddmgliwice.pl/pl/xiii-nocna-pielgrzymka-do-rud).

5. W niedzielę, 22 września przeżywać będziemy kolejny dzień poświęcony św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity, które sprawowane będzie o godz. 17.30, a po nim – Msza św. w int. czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż.

6. Również w niedzielę, 22 września o 10.30 Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i dary ziemi oraz w intencji działkowiczów.

7. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom ulicy Fontanusa od nr 19 do końca, którzy wczoraj znaleźli czas i chęci i pomogli w sprzątaniu kościoła. W przyszłą sobotę o godz. 8.00 zapraszam do pomocy w sprzątaniu mieszkańców ulic Objazdowej i Na Łuku.

8. Prezydent Zabrza organizuje konkurs: „Posprzątaj okolicę – zyskaj czystą dzielnicę”. Dla najbardziej aktywnych dzielnicy jest przewidziana nagroda. W związku z tym Rada Dzielnicy Maciejów zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne sprzątanie Maciejowa, które odbędzie się w sobotę, 21 września 2019 r. – spotykamy się o godz. 10.00 na parkingu przy kościele. Każdy uczestnik otrzyma rękawice i worki do zbierania śmieci.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00