Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

27 września - 04 października 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą, w szczególny sposób poświęconą migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

2. We wtorek, 29 września, obchodzimy święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.30.

4. Udziela się odpustu zupełnego tym, którzy odprawiają różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym. Warunki odpustu: pięć dziesiątek różańca odmówionych w sposób ciągły połączonych z rozważaniem tajemnic różańcowych (Odpusty 17.1.1[str. 63]).

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 – nabożeństwo różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, a o 18.00 – Msza św. dla młodzieży – zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania, również serdecznie zapraszam młodzież, która w tym roku w marcu przyjęła ten sakrament. W piątek o 7.00 – Msza św. zbiorowa do NSPJ. O 17.00 – Msza szkolna. Przed Mszą szkolną od 16.15 – spowiedź dla dzieci z klas IV-VIII. W sobotę o 7.30 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych – wyłącznie na życzenie.

6. W przyszłą niedzielę, 4 października, o godzinie 10.30 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i dary ziemi oraz w intencji działkowiczów. Tego dnia zbiórka do puszek na Caritas diecezji i parafii.

7. Również w przyszłą niedzielę, z wspomnienia św. Franciszka, który w szczególny sposób kochał naturę i wszystkie zwierzęta, o godz. 16.30, – przed kościołem błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. Prosimy o przybycie z wszystkimi zwierzątkami domowymi, i nie tylko, by wspólnie modlić się w ich i w naszej intencji. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć dar w postaci karmy, środków czystości, kaszy, ryżu, koców i innych prezentów lub dar finansowy dla zwierząt ze schroniska – możemy także im podarować odrobinę szczęścia.

8. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj okazali pomoc w sprzątaniu kościoła. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 nadal zapraszam wszystkich chętnych, ale tym razem szczególnie zapraszam mieszkańców ulicy Uchodźców 1 – 11b.

9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na październik – intencja ewangelizacyjnaMisja świeckich w Kościele: Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00