Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

02 - 09 sierpnia 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz… i Zdrowaś Maryjo…, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia, a także w przyszłą niedzielę. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. 4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo o powołania o godz. 17.30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza św. zbiorowa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00.

6. Dziękuję wszystkim okazującym pomoc w sprzątaniu kościoła i jednocześnie zapraszam do pomocy w każdą sobotę od godziny 8.00. Dziękuję wszystkim za ubiegłotygodniową kolektę na nasze parafialne inwestycje – zebraliśmy 3120 zł.

7. Zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich parafian oraz osób odwiedzających nasz cmentarz żeby bezwzględnie przestrzegali segregacji odpadów! Na cmentarzu stoją odpowiednio opisane kontenery i naprawdę trudno zrozumieć jak można tak beztrosko wrzucać wszędzie wszystko! Przecież każdy potrafi czytać i tylko brak dobrej woli lub złośliwość może być powodem takiego postępowania. Byliśmy zobowiązani zawrzeć nową umowę na wywóz śmieci, a koszty miesięczne są wysokie. Jeżeli zostanie nałożona kara pieniężna za brak segregacji, to finanse pozyskiwane za miejsca pochówku tego nie pokryją! Bardzo proszę przestrzegać zasad i zwracać uwagę innym, jeśli te zasady łamią.

8. Przypominam, że przez cały okres wakacyjny w niedziele nie ma nieszporów. W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie wyłącznie we wtorki i czwartki od 18.45 do 19.30 (za wyjątkiem pilnych spraw pogrzebowych – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym tel.: (032) 276-14-08).

9. Jeszcze tylko w tym tygodniu można się zapisać na diecezjalną pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy tylko w parafii św. Anny. w godzinach urzędowania kancelarii.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00