Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

09 - 16 grudnia 2018

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek przed kościołem. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W czwartek, 13 grudnia o 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (SRK).

3. Przypominamy, że roraty w naszej parafii sprawowane są codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Do licznego udziału w roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie wyrzeczeń. W czasie adwentu w poniedziałki i środy nie ma Mszy św. porannych.

4. W przyszłą niedzielę przypada już III Niedziela Adwentu – niedziela radości Gaudete. Tego dnia przypada nasza parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Plan adoracji:

* 13.00 – 13.30 – Norwida, Srebrna, Sobieraja, Ks. Madei, Gałczyńskiego,
* 13.30 – 14.00 – Pestalozziego, Kondratowicza, Rzeczna,
* 14.00 – 14.30 – Uchodźców, Ks. Sciegiennego, Staropolska,
* 14.30 – 15.00 – Myśliwska, Knurowska, Gierałtowicka, Przyszowicka,
* 15.00 – 15.30 – Maszyńskiego, Prenżyny, Banacha, Hubera,
* 15.30 – 16.00 – Fontanusa, Objazdowa, Rybnicka, Na Łuku, Kruczka,
* 16.00 – 16.30 – Żelazna, Tylna, Orląt Lwowskich,
* 16.30 – 17.00 – Wolności, Zaolziańska,
* 17.00 – 17.30 – adoracja indywidualna i zakończenie

5. Bóg zapłać mieszkańcom parzystych numerów ulicy Myśliwskiej, którzy wczoraj włączyli się w sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę o pomoc proszę mieszkańców nieparzystych numerów ulicy Myśliwskiej.

6. Dzisiaj mija termin wypełniania zaproszeń na kolędę. Jeżeli ktoś jeszcze nie wypełnił zaproszenia, a chce przyjąć odwiedziny kolędowe, to bardzo proszę, by dziś takie zaproszenie złożył w skarbonce do tego przeznaczonej lub wypełnił je internetowo. Proszę przypomnieć tym, o których wiecie, że kolędę pragnęliby przyjąć, ale może ostatnio nie byli w naszym kościele i nie usłyszeli o takim sposobie zapraszania. Czasem spotykam się z pytaniem czy nie łatwiej było tak jak kiedyś – bez zaproszeń. Na pewno nie było łatwiej ani mnie, ani ministrantom, ani Wam – szczególnie tym, którzy mieszkają w większych blokach (gdzie trudno przewidzieć ile drzwi się przed kapłanem otworzy i kiedy ksiądz przyjdzie). Jestem pewien, że wypełnienie zaproszenia nie wiąże się z aż tak wielkim wysiłkiem, by mogło dla kogoś być problemem i powodem do narzekania. A skoro tak niewielkim wysiłkiem można ułatwić rozsądne zaplanowanie kolędy, to dlaczego tego nie zrobić… Dlatego dziękuję bardzo wszystkim, którzy takie zaproszenia już złożyli za zrozumienie, pomoc i współpracę.

7. W przyszłą niedzielę – „niedzielę radości”, 16 grudnia już po raz trzeci w historii Maciejowa w domu katechetycznym odbędzie się jarmark adwentowy. Po każdej Mszy św. będzie można napić się kawy, herbaty, zjeść dobre ciastko, i nie tylko, a przy okazji pooglądać i nabyć pięknie, często ręcznie przygotowane ozdoby świąteczne, a tym samym wspomóc dzieci niepełnosprawne, które są wykonawcami większości tych prac. Jarmark będzie dostępny rano w godzinach 9.00 – 12.30 i popołudniu w godzinach 15.30 – 19.30. Zapraszamy!!!

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00