Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

17 - 24 listopada 2019 r.

1. Dzisiejsza XXXIII Niedziela Zwykła. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Bóg zapłać za wszelkie złożone dziś ofiary.

2. W czwartek, 21 listopada przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a także św. Tarsycjusza, patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. Módlmy się tego dnia, by nigdy nie zabrakło chętnych do służby przy ołtarzu Pańskim.

3. W piątek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Na Mszę św. sprawowaną w ich intencji zapraszam w przyszłą niedzielę, 24 listopada o godz. 10.30.

4. Również w piątek, 22 listopada przypada dzień św. Rity. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo z możliwością skierowania własnych próśb do tej świętej odbędzie o godzinie 17.30. W czasie nabożeństwa można uczcić relikwie św. Rity oraz złożyć własne prośby do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza święta w intencji czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż.

5. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje – odnowienie wnętrza naszej świątyni.

6. Dziękuję mieszkańcom ulicy Myśliwskiej (numery parzyste) oraz wszystkim Parafianom, którzy wczoraj pomogli w sprzątaniu naszego kościoła po remoncie. W przyszłą sobotę zapraszam do pomocy mieszkańców ulicy Myśliwskiej (numery nieparzyste). Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom, którzy złożyli datek pieniężny na remont naszej świątyni, dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się ufundować żyrandole lub w jakikolwiek inny sposób okazali chęć współuczestniczenia w dziele odnawiania naszego kościoła. Bóg zapłać!

7. Powoli zbliża się czas przeżywania Adwentu i świąt Bożego Narodzenia oraz odwiedzin duszpasterskich. Podobnie jak w poprzednich latach z błogosławieństwem kolędowym odwiedzone zostaną tylko te rodziny i ci parafianie, którzy wyrażą taką wolę poprzez zaproszenie kapłana. Ten sposób planowania kolędy doskonale pomaga zaplanować czas na taką wizytę, by odbyć ją z godnością i szacunkiem dla wszystkich, którzy zdecydowali się zaprosić księdza z błogosławieństwem bożonarodzeniowym do swojego domu. Zaproszenia można składać przez miesiąc do wtorku 17 grudnia włącznie. Można to uczynić wypełniając zaproszenie w formie papierowej i wrzucić je do specjalnej skarbonki lub przynieść do kancelarii. Treść tych zaproszeń jest również dostępna na stronie internetowej – do wydruku i wypisania lub wypełnienia internetowo (on-line) bezpośrednio z naszej strony internetowej (koniecznie zaznaczenie kratki „nie jestem robotem”!) Jest możliwość podania zwrotnego adresu mailowego – lub numeru telefonu komórkowego, wówczas wysłane zostanie potwierdzenie przyjęcia zaproszenia. Można także wysłać SMS-a z nazwiskiem i dokładnym adresem na numer 571 267 277 – wówczas również odesłane będzie potwierdzenie. Takie potwierdzenia dają pewność, że zaproszenie dotarło! Można pomóc osobom starszym złożyć takie zaproszenie, ale proszę nie robić tego bez ich wiedzy – nie można zapraszać kolędy do kogoś, kto takiej chęci nie wyraził. Na podstawie otrzymanych zaproszeń zostanie sporządzony plan kolędy. Bardzo proszę nie zostawiać zaproszenia na ostatnią chwilę, by w przedświątecznym nawale obowiązków nie umknęło to naszej uwadze. Można to uczynić już dzisiaj. Serdecznie zachęcam.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00