Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

01 - 08 października 2023

1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę Zwykłą , pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj nabożeństwa różańcowego nie będzie, ale na godzinę 15.00 zapraszam na nabożeństwo godziny miłosierdzia, podczas którego przedstawimy Bożemu Miłosierdziu za wstawiennictwem św. siostry Faustyny nasze osobiste podziękowania, prośby, intencje. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Po Mszy o godz. 10.30 – spotkanie dla uczniów klas I ponadpodstawowych, którzy chcą przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. Również dzisiaj, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Franciszka (4 października), który w szczególny sposób ukochał otaczającą nas przyrodę i wszystkie zwierzęta, o godz. 16.30 – przed kościołem błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. Prosimy o przybycie z wszystkimi zwierzątkami domowymi, i nie tylko, by wspólnie modlić się w ich intencji oraz w intencji wszystkich ludzi, których zadaniem jest otaczać zwierzęta i przyrodę należną opieką. Podczas nabożeństwa gościć będziemy wolontariuszy z zabrzańskiego schroniska. Jeżeli ktoś nie może przyjść ze zwiarzakiem, ale los zwierząt leży mu głęboko w sercu to zachęcam, by przyjść mimo to i złożyć dar dla zwierząt ze schroniska (w postaci karmy, innych prezentów lub dar finansowy).

4. Od jutra zachęcam do udziału w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 nabożeństwie różańcowym (w soboty o 8.30). Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

5. Przypominam, że udziela się odpustu zupełnego tym, którzy odprawiają różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym. Warunki odpustu: pięć dziesiątek różańca odmówionych w sposób ciągły połączonych z rozważaniem tajemnic.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 – nabożeństwo różańcowe z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o 8.00 – Msza św. zbiorowa do NSPJ. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie Mszy szkolnej, ale w zamian za to zapraszam wszystkie dzieci na 17.30 na nabożeństwo różańcowe. Przed nim od 16.45 okazja do spowiedzi św. dla dzieci z klas IV – VIII i młodzieży. W sobotę o 8.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a od 9.30 – odwiedziny chorych, których proszę zgłosić do czwartku.

7. W sobotę, 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Tego dnia pielgrzymka przypada diecezjalna pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas do Rud.

8. W przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy gościć ks. Janusza Iwańczuka, który głosić będzie do nas słowo Boże i dokona poświęcenia figury św. Michała Archanioła.

9. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Maszyńskiego za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 zapraszam do pomocy w sprzątaniu mieszkańców z ul. Prenżyny. Dziękuję za ubiegłotygodniową kolektę na opał. Zebraliśmy 3500 zł.

10. Intencje Apostolstwa Modlitwy Róż Różańcowych na miesiąc październik – Za Synod: Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00