Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

24 - 31 października 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiaj także przypada Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Kolekta przeznaczona będzie na Misje. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam codziennie (od poniedziałku do piątku) o godz. 17.30 (w soboty o 8.30) Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się z różańcem w ręku w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? Czy choć raz byłem na nabożeństwie różańcowym?

4. W przyszłą sobotę, 30 października od godz. 9.30 odwiedziny chorych przed uroczystością Wszystkich Świętych (nie będzie odwiedzin w I sobotę listopada).

5. W przyszłą niedzielę, 31 października obchodzimy Rocznicę Poświęcenie Kościoła. O 8.00 – Msza święta w intencji Budowniczych, Dobrodziejów i Parafian, a także księży, którzy posługiwali w naszym kościele. Kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

6. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich, ponieważ zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze święte o 7.00, 8.30 i 10.30) i Dzień Zaduszny (Msze święte o 8.00, 17.00 i 18.00). Nabożeństwo różańcowe za zmarłych na cmentarzu parafialnym 1 listopada o godz. 15.00.

7. Kapłani Dekanatu Zabrzańskiego zapraszają Dzieci i Młodzież do kościoła św. Józefa w Zabrzu 31 października na godz. 18.00 na „Wieczór ze Świętymi”. W planie: prezentacja Świętych, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, integracja i apel jasnogórski.

8. Bóg zapłać Paniom z ul. Fontanusa, które wczoraj pomogły posprzątać nasz kościół. W przyszłą sobotę proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła (od godz. 9.00) mieszkańców ul. Objazdowej i Na Łuku.

9. Jest już nowa księga intencji na rok 2022. Bardzo proszę nie zwlekać z zarezerwowaniem terminu sprawowania Mszy świętej. Ważne rocznice często rezerwowane są z rocznym wyprzedzeniem i nie da się tego uczynić na miesiąc lub dwa przed istotną datą.

10. Zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian i Gości, którzy mają swoich bliskich zmarłych na naszym parafialnym cmentarzu, by w trakcie porządkowania grobów swoich krewnych i bliskich stosować się do zasad segregacji odpadów i nie zaśmiecać innych miejsc na cmentarzu. Cmentarz to miejsce święte, postarajmy się, by panował tam porządek i atmosfera skupienia, ciszy i modlitwy. Przypominam także wszystkim dysponentom grobów, że po upływie 20 lat nieopłacony grób przeznaczony jest do likwidacji i powtórnego pochówku. Jeżeli chcemy utrzymać grób po upływie 20 lat należy w kancelarii parafialnej opłacić to miejsce na kolejne 5, 10, 15 lub 20 lat.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00