Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

12 - 19 lipca 2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

2. Jutro przypada 13 dzień lipca. O godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie.

3. We wtorek, 14 lipca przypada wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera, dla nas szczególnego świętego gdyż został on ustanowiony patronem Zabrza.

4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus.

6. W sobotę od 17.00 do 18.00 – zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty.

7. Przypominam, że przez cały okres wakacyjny w niedziele nie będzie nieszporów. W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie wyłącznie we wtorki i czwartki od 18.45 do 19.30 (za wyjątkiem pilnych spraw pogrzebowych – po wcześniejszym umówieniu telefonicznym tel.: (032) 276-14-08). Nie będzie się też ukazywała gazetka parafialna.

8. Bardzo dziękuje wszystkim którzy w czasie wakacyjnym pomagają w utrzymaniu porządku w naszej świątyni.

9. Od 20 do 22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa zabrzańska idzie w piątek 21 sierpnia z Tworoga do Boronowa. Jest możliwość dojazdu do Tworoga autokarem. Szczegóły i zapisy w naszym mieście tylko w parafii św. Anny. Zapisy od 30.06 do 9.08.2020 w godzinach urzędowania kancelarii. Z racji na pandemię W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby do 60. roku życia. Nieletni mogą wziąć udział w pielgrzymce wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego. Ilość miejsc 150 osób.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00