Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

15 - 22 lipca 2018

1. Przeżywamy dzisiaj XV Niedzielę Zwykłą. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. W dniach 16 – 21 lipca (poniedziałek – sobota) na Górze św. Anny – Święto Młodzieży.

4. W przyszłą niedzielę przypada 22 dzień lipca – dzień św. Rity. Na godzinę 17.30 zapraszam serdecznie na nabożeństwo ku czci świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zachęcam do powierzenia tej świętej osobistych próśb, by z jej pomocą móc się zmierzyć z trudnościami i życiowymi problemami, które być może wydają się beznadziejne. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza św. ku czci św. Rity z pobłogosławieniem róż.

5. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę polecajmy Bogu - niechaj spędzą ten czas bezpiecznie, nie zapominając o Bogu i chrześcijańskich zasadach życia. Warto wcześniej poszukać kościoła (chociażby w internecie), w którym można uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej.

6. Przez cały okres wakacyjny w niedziele nie będzie nieszporów. W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie wyłącznie we wtorki i czwartki od 18.45 do 19.30 (za wyjątkiem pilnych spraw pogrzebowych – tel.: (032) 276-14-08).

7. Na czas wakacji nie wyznaczamy mieszkańców poszczególnych ulic do pomocy w sprzątaniu kościoła, niemniej jednak serdecznie prosimy o wsparcie w tej pracy. Zapraszamy chętnych do pomocy w sobotę na godzinę 8.00. Każda para rąk mile widziana!

  • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

    16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00