Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

18 - 25 kwietnia 2021

1. Dzisiaj celebrujemy III Wielkanocy - Niedzielę Biblijną. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię. Nieszporów dzisiaj nie będzie. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary

2. Jutro, 19 kwietnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3. W środę, 21 kwietnia na godzinę 17.00 zapraszam do kościoła wszystkich rodziców (rodzica lub opiekuna), którzy na początku roku szkolnego zgłosili swoje dzieci do przygotowania do I Komunii świętej na obowiązkowe spotkanie.

4. W czwartek przypada 22 kwietnia czyli dzień św. Rity. Zapraszam na godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, z możliwością skierowana do niej własnych próśb i powierzenia jej własnych trosk. Prośmy świętą Ritę o łaskę zdrowia i ustania pandemii i powrotu do normalnego życia, za którym już tak tęsknimy. O 18.00 - Msza św. w int. czcicieli św. Rity z błogosławieństwem róż.

5. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

6. Również w piątek, 23 kwietnia popołudniu odbędzie się spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi, sprawdzające przygotowanie dzieci do odbycia pierwszej spowiedzi świętej, a dzień później – w sobotę dzieci przystąpią do pierwszej spowiedzi. Bardzo proszę, by w obu dniach dzieciom towarzyszyli rodzic(e) bądź opiekun(owie). Dokładne godziny tych zdarzeń zostaną uzgodnione i podane na środowym spotkaniu z rodzicami.

7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

8. Mimo, że wczoraj nikt nie przyszedł pomóc sprzątać kościół nadal bardzo proszę o taką pomoc w przyszłą sobotę na godz. 9.00 – tym razem prośbę kieruję do mieszkańców ul. Wolności 22 - 36. Bardzo dzięuję Panom, którzy pomogli przy likwidacji wielkanocnego wystroju kościoła.

9.Nadal proszę o przestrzeganie bezpieczeństwa sanitarnego w kościele: 42 osoby - po dwie na skraju czynnych ławek – to jest 36, 6 osób musi być na chórze lub pod chórem w stosownych odległościach. Reszta może pozostać na placu kościelnym i uczestniczyć we Mszy św. poprzez nagłośnienie zewnętrzne. Wszyscy są zobowiązani zakrywać usta i nos przez cały czas.

 

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00