Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

21 - 28 lipca 2024

1. Dzisiaj przypada XVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność. Bóg zapłać za wszystkie składane dziś ofiary.

2. Jutro, 22 lipca przeżywamy dzień poświęcony św. Ricie. Na godzinę 17.30 zapraszam serdecznie na nabożeństwo ku czci świętej Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zachęcam do powierzenia tej świętej osobistych próśb, by z jej pomocą móc się zmierzyć z trudnościami i życiowymi problemami, które być może wydają się beznadziejne. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza św. ku czci św. Rity z pobłogosławieniem róż.

3. W czwartek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła. Jakub zwany Większym lub Starszym, syn Zebedeusza i brat Jana, był - podobnie jak jego ojciec - galilejskim rybakiem. Jezus powołał Jakuba i jego brata do grona Dwunastu nad Jeziorem Genezaret. Ewangelie wspominają o Jakubie osiemnaście razy. Tak jak św. Piotr i św. Jan również św. Jakub cieszył się szczególnym zaufaniem Pana Jezusa. W pierwotnym Kościele odgrywał bardzo ważną rolę. Za Heroda Agryppy I (41-44), wnuka Heroda Wielkiego, zginął śmiercią męczeńską ścięty mieczem. Był drugim, po Szczepanie, wzmiankowanym męczennikiem Kościoła. Wśród wielu miejsc kultu Apostołów w Europie szczególne znaczenie ma sanktuarium św. Jakuba w Composteli. „Do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela zdążają ludzie zwłaszcza z najróżniejszych regionów Europy, by odnowić i umocnić swą wiarę” - napisał Benedykt XVI z okazji 119 Jubileuszowego Roku Świętego. „Droga ta, usiana tak licznymi świadectwami gorliwości, pokuty, gościnności, sztuki i kultury, opowiada wymownie o duchowych korzeniach Starego Kontynentu”. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą wszystkich czcicieli św. Jakuba, a zwłaszcza tych, którzy pielgrzymowali lub będą pielgrzymowali szlakiem Camino.

4. Również 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców. Za jego wstawiennictwem polecajmy dobremu Bogu wszystkich podróżujących. Niechaj wszędzie dojadą bezpiecznie i sami nie stanowią zagrożenia dla innych podróżujących.

5. W piątek, 26 lipca w liturgii wspominamy św. Annę, a 27 lipca – św. Joachima – rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. W sobotę i niedzielę (27–28 lipca) na Górze św. Anny – obchody ku czci św. Anny.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

7. Przez cały okres wakacyjny w niedziele nie będzie nieszporów. W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie wyłącznie we wtorki i czwartki od 18.45 do 19.30 (w pilnych sprawach pogrzebowych proszę umawiać się telefonicznie – tel.: (032) 276-14-08).

8. Na czas wakacji nie wyznaczamy mieszkańców poszczególnych ulic do pomocy w sprzątaniu kościoła, niemniej jednak serdecznie prosimy o wsparcie w tej pracy. Zapraszamy chętnych do pomocy w sobotę na godzinę 9.00. Każda para rąk mile widziana!

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00