Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

17 - 24 stycznia 2021 r.

1. Dziś przypada II Niedziela Zwykła Rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Bóg zapłać za wszelkie złożone dziś ofiary.

2. Dziś także Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Św. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

3. Od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się 25 stycznia. Przebiega pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

4. W czwartek i piątek (21 i 22 stycznia) przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. W piątek, 22 stycznia przypada dzień św. Rity. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, z możliwością skierowana do niej własnych próśb i powierzenia jej własnych trosk. O godz. 18.00 - Msza św. w int. czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż.

6. W przyszłą niedzielę, 24 stycznia – Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019 r.

7. W piątek zakończyliśmy sprawowanie Mszy świętych kolędowych, czyli takiej „pandemicznej namiastki” odwiedzin kolędowych w parafii. Bardzo dziękuję przedstawicielom wszystkich rodzin, którzy uczestniczyli w tych Mszach sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dziękuję, że zanieśli błogosławieństwo Nowonarodzonego Dzieciątka do swoich domów, mieszkań i swoich rodzin. Dziękuję wszystkim domownikom, którzy zaangażowali się we wspólną modlitwę, zapalili kadzidło, pokropili swoje mieszkania wodą święconą i oznakowali je poświęconą kredą. Niechaj Jezus błogosławi Wam wszystkim, strzeże waszych domów i rodzin i obdarza zgodą, pokojem i szczęściem. Dziękuję za złożone ofiary, które przeznaczone zostają na spłatę remontu dzwonów.

8. Dziękuję wszystkim mieszkańcom parzystych numerów ul. Myśliwskiej, którzy włączyli się wczoraj w sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę do pomocy w sprzątaniu proszę mieszkańców ulic: Zaolziańskiej – numery parzyste, Przyszowickiej.

9. Od jutra powracamy do sprawowania Mszy świętych porannych w poniedziałki i środy, ale o godzinie 8.00 (a nie tak jak było wcześniej – o 7.00) W związku z tą zmianą kancelaria parafialna czynna w poniedziałki (od 845 do 930), we wtorki (od 1845 do 1930) i czwartki (od 1845 do 1930). W pozostałe dni – kancelaria nieczynna.

10. Wolne intencje mszalne: w lutym: 24.02 (8.00), 27.02 (8.00); w marcu: 01.03 (8.00), 29.03 (8.00), 31.03 (8.00).

11. W środę, 20 stycznia w kościele św. Józefa w Zabrzu odbędzie się pierwszy Zabrzański Wieczór ze Świętym Józefem. Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczyć będzie oraz wygłosi konferencję ks. biskup Andrzej Iwanecki. Okazja do spowiedzi świętej od 17.15. Po konferencji odmówiony zostanie różaniec prowadzony przez mężczyzn i sprawowane będzie nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Józefa. W Roku Świętego Józefa parafia pod wezwaniem tego świętego zaprasza do udziału w SKUPIENIU - transmitowanym również na kanale YouTube par. św. Józefa.
Harmonogram pozostałych Wieczorów ze Świętym Józefem - w naszej gablotce parafialnej. Zapraszamy do udziału.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00