Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

25 lipca - 01 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków? Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na zakup opału. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. Przez cały okres wakacyjny w niedziele nie będzie nieszporów. W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie wyłącznie we wtorki i czwartki od 18.45 do 19.30 (za wyjątkiem pilnych spraw pogrzebowych – tel.: (032) 276-14-08).

5. Bardzo dziękuje wszystkim którzy w czasie wakacyjnym pomagają w utrzymaniu porządku w naszej świątyni. Chętnych do pomocy zapraszam w każdą sobotę od godziny 9.00. Każda para rąk mile widziana!

6. XXIX Diecezjalna i 375 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Podporo rodzin – módl się za nami” – odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia 2021r. Zapisy przez stronę: www.gliwicka.com. Zapisy do 13 sierpnia! W pielgrzymce może wziąć udział 300 osób (nie wlicza się w to osób zaszczepionych)W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 26 VII i 27 VII – święci Anna i Joachim, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
  • 31 VII – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00