Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

15 - 22 października 2017

1. Przeżywamy dziś XXVIII Niedzielę Zwykłą. Pan, jak w każdą niedzielę zaprasza nas na ucztę. Nie szukajmy wymówek i usprawiedliwienia. Skorzystajmy z tego zaproszenia. Dziś przed kościołem zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Jutro, 16 października przypada uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska. Jest to także rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

3. Również jutro przypadają także imieniny ks. Biskupa Gerarda Kusza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

4. Uwaga! W poniedziałek, 16 października kancelaria nieczynna!

5. W najbliższą środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. o 17.30, a w soboty o 7.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Proszę, byście przyprowadzali ze sobą młodzież i dzieci. Niechaj ta modlitwa trwa przez następne pokolenia!

7. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Przed kościołem – zbiórka do puszek na Misje.

8. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień św. Rity. Zapraszam na nabożeństwo do św. Rity, które sprawowane będzie o godz. 17.30, a po nim – Msza św. w int. czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż.

9. Bóg zapłać mieszkańcom z ulicy Objazdowej i Na Łuku za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę o godz. 8.00 zapraszam do pomocy w sprzątaniu mieszkańców z ul. Rybnickiej.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00