Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

26 marca - 02 kwietnia 2023

1. Dzisiaj przypada V Niedziela Wielkiego Postu. Dotychczas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za składane dziś ofiary.

2. W piątek, 31 marca, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zabrza. Najbliższa parafia, z której wyrusza procesja, to par. św. Andrzeja (po Mszy św. sprawowanej wyjątkowo o 17.30), zmierzać będziemy do kościoła św. Anny, gdzie ok. 19.30 okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Józef Dorosz. Ekstremalna droga krzyżowa również 31 marca rozpocznie się Mszą św. o godzinie 19.00 w kościele Ducha Świętego. Trasa drogi dostępna na oficjalnej stronie „EDK 2023”. Nasza dzielnicowa Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielką Środę.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Odwiedzin chorych nie będzie. Odbędą się w przedświątecznym tygodniu – we wtorek, 4 kwietnia od godziny 10.00.

4. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, przypada Niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy świętych święcić będziemy gałązki palmowe. Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się uroczystą procesją z palmami do kościoła. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tego dnia przeżywamy kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Prośmy go o wstawiennictwo we wszystkich naszych intencjach.

5. Przypominam o wielkopostnych nabożeństwach: drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.15 oraz gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00. Podczas drogi krzyżowej modlimy się za zmarłych wspomnianych w wypominkach. Przez cały czas wielkiego postu podejmujmy wysiłek modlitwy, postu i jałmużny.

6. Zachęcam już teraz do skorzystania z sakramentu pokuty i nie odkładania go na wielki tydzień. Wszak Wieli Post to czas nawrócenia. Podejmijmy je. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą świętą oraz w soboty od 17.00.

7. Bardzo dziękuję mieszkańcom z ul. Orląt Lwowskich za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękuję Parafianom za udział w rekolekcjach parafialnych. W przyszłą sobotę od godz. 9.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Staropolskiej.

8. W Wielką Środę, 5 kwietnia o 18.30 w kościele św. Anny odbędzie się Koncert Pasyjny Filharmonii Zabrzańskiej. Koncert wypełni przede wszystkim wspaniałe „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta, które poprzedzone będzie „Ave Verum Corpus” tegoż samego kompozytora. Orkiestrze towarzyszyć będzie Chór „Rezonans con tutti” przygotowany przez Arlenę i Waldemara Gałązków oraz soliści: Dominika Noskiewicz, Michał Reguła i Remigiusz Nowak.

9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień - O kulturę wyrzeczenia się przemocy: Módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00