Wydarzenia
św. Maciej - figura

Wydarzenia

obraz

 

 

W niedzielę, 22 listopada przypada dzień św. Rity. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo z możliwością skierowania własnych próśb do tej świętej odbędzie o godzinie 17.30. W czasie nabożeństwa można złożyć własne prośby do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie sprawowana będzie Msza święta w intencji czcicieli św. Rity z pobłogosławieniem róż. Zapraszamy wszystkich czcicieli tej świętej i wszystkich, którzy być może czują się bezradni i chcieliby powierzyć jej trudne życiowe sprawy.

czysciec

"Katechizm Kościoła katolickiego dla młodych” o modlitwie za zmarłych mówi we fragmencie poświęconym wierze w świętych obcowanie. Zwraca uwagę, że do wspólnoty świętych (komunii świętych) należą wszyscy ludzie, którzy swoją nadzieję pokładają w Chrystusie i przez chrzest przynależą do Niego, bez względu na to, czy już umarli, czy jeszcze żyją. Jesteśmy w Chrystusie jednym ciałem, dlatego żyjemy w jednej wspólnocie obejmującej niebo i ziemię. „Kościół jest wspólnotą większą niż myślimy. Należą do niego żywi i zmarli, bez względu na to, czy znajdują się w czyśćcu czy przebywają w chwale Bożej; znani i nieznani; wielcy święci i niepozorni ludzie” – wyjaśnia młodzieżowy katechizm, dodając, że „możemy nawzajem się wspierać ponad śmiercią”. /źródło ALETEIA/
Oznacza to, że możemy przywoływać w modlitwie naszych patronów i ulubionych świętych, ale także naszych zmarłych, co do których wierzymy, że są już u Boga. Jednak to nie wszystko. Możemy przez naszą modlitwę dopomóc naszym zmarłym, znajdującym się jeszcze w czyśćcu. Nasza modlitwa, ofiarowana za nich Msza święta i Komunia święta, to realna pomoc dla nich i możliwość szybszego osiągnięcia pełni radości wiecznej. Nie zapominajmy o tym! To o wiele więcej niż zapalny znicz i kwiaty na grobie...

 

Od 3 do 8 listopada o 17.30 podczas nabożeństwa różańcowego polecać będziemy Bogu dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Nie zapominajmy też, że w tym roku przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków.

W dniu uroczystości mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 7.00, 8.30 i 10.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Nabożeństwa różańcowego o godz. 15.00 na naszym cmentarzu nie będzie! (zgodnie z decyzją księdza biskupa. 1 listopada od godziny 12.00 i przez cały dzień następny we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Należy być w stanie łaski uświęcającej i odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

2 listopada będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i odwiedzać ich groby, a przede wszystkim zyskać dla nich odpust zupełny. Msze święte w naszym kościele o 7.00, 17.00 i 18.00. O 17.00 – Msza święta (zamiast modlitwy różańcowej) za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

Od 3 do 8 listopada w nabożeństwie o 17.30 polecać będziemy Bogu dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Nie zapominajmy też, że w tym roku przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków. Dlatego nie gromadźmy się na cmentarzu koniecznie 1 lub 2 listopada. Wykorzystajmy miesięczną możliwość ofiarowania odpustu za naszych zmarłych - a to znacznie większy dar niż znicze i kwiaty!!!

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00