Wydarzenia
św. Maciej - figura

 

 

received 550493658730079W niedzielę, 7 października, z racji wspomnienia św. Franciszka (4 października), który w szczególny sposób ukochał otaczającą nas przyrodę i wszystkie zwierzęta, o godz. 16.00, – przed kościołem już po raz kolejny miało miejsce błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów. Pogoda była cudowna - wręcz letnia i pewnie to zachęciło wielu naszych parafian (i nie tylko) do przyjścia na plac kościelny ze swoim ukochanym zwierzakiem lub kilkoma zwierzakami. Jak zwykle najwięcej było piesków, ale były także kotki, gryzonie i kanarek. Było również kilka osób bez zwierzątek - przyszły przede wszystkim po to, by pomóc zwierzętom ze schroniska i złożyć dla nich jakiś dar.

W tym roku mieliśmy przyjemność goscić wolontariuszy z zabrzańskiego schroniska "Psitulmnie", którym bezposrednio można było złożyć dar dla najbardziej skrzywdzonych zwierząt. Wolontariusze przedstwili zwierzaki, z którymi przyszli. Opowiedzieli co nieco o każdym z nich. Opowiedzieli o potrzebach schroniska oraz o różnych możliwościach, które można wykorzystać, by służyć pomocom bezdomnym.

Ksiądz proboszcz opowiedział historię swoich zwierzaków, w większości także przygarniętych, a ma ich obecnie pięć (psa i cztery koty). Wspólnie modliliśmy się o bogosławieństwo dla wszelkiego Bożego stworzenia - również dla ludzi, by zawsze szanowali swoich "braci mniejszych" i nigdy nie wyrządzali im krzywdy. Wszyscy obecni zostali pobłogosławieni i otrzymali pamiątkowe obrazki i zakładki z modlitwą za naszych "mniejszych braci".

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy znów za rok!

 

Zapraszamy także do galerii, gdzie zamieszczono zdjęcia z tego wydarzenia.

 

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00