Wydarzenia
św. Maciej - figura

Różaniec

Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w soboty o 7.30. Korzystajmy z okazji do wspólnej modlitwy i zabierajmy ze sobą dzieci.

Udziela się odpustu zupełnego tym, którzy odprawiają różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym. Warunki odpustu: pięć dziesiątek różańca odmówionych w sposób ciągły połączonych z rozważaniem tajemnic różańcowych.

Z inicjatywy redakcji „Gościa Niedzielnego” tegoroczny miesiąc różańcowy ma nas skłonić do modlitwy za kapłanów: „Módlcie się za swoich kapłanów”. Kapłani – bezpardonowo atakowani przez szatana i odrzucani przez ludzi, którym służą najczęściej z wielkim poświęceniem – potrzebują dziś naszej wielkiej modlitwy. Dlatego bardzo Was, kochani Czytelnicy, prosimy i zachęcamy: otoczcie modlitwą księży pracujących w Waszych parafiach. Pomoże Wam w tym dołączona do „Gościa” margaretka.

Margaretka to grupa siedmiu osób modlących się za jednego kapłana, którego imię zapisane jest w środku siedmiopłatkowego kwiatka. Każda osoba należąca do tej grupy w wybranym dniu tygodnia odmawia za tego kapłana dziesiątkę różańca oraz modlitwę umieszczoną na obrazku. W ten sposób kapłan otaczany jest modlitwą przez siedem dni w tygodniu czyli cały czas.

Zachęcamy wszystkich do odmawiania modlitwy różańcowej - modlitwy, która ma ogromną moc!

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 7.00
wtorek – 18.00
środa – 7.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 7.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00