Wydarzenia
św. Maciej - figura

mIMG 20190620 09463430 maja 2024 r. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze święte sprawowane będą o godzinie 8.00, 10.30 i 18.00. Msza św. o godz. 8.00 sprawowana będzie w intencji dzieci, które w tym roku obchodzą 1 rocznicę I Komunii Świętej. Zapraszam te dzieci i ich rodziców do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej. Po Mszy św. o godz. 8.00 przejdzie Procesja Eucharystyczna ulicami Kondratowicza, Pestalozziego Maszyńskiego, Prenżyny i Banacha. Już dzisiaj serdecznie proszę wszystkich mieszkańców o zaangażowanie się w wystrój trasy procesji i w przygotowanie ołtarzy. Do procesji zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie małe dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentam i dzieci pierwszokomunijne w odświętnych albach.

 

Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez osiem dni ma miejsce oktawa Bożego Ciała, w czasie której Pan Jezus odbiera w procesjach parafialnych wyrazy naszego hołdu, dziękczynienia, przebłagania i prośby. Te dni są uznawane za czas szczególnej łaski. Podczas oktawy po Mszach św. wieczornych procesje wokół kościoła. Również zapraszam wszystkich Parafian i dzici.

 

Koniec oktawy wieńczy poświęcenie wianków przygotowywanych z ziół leczniczych i pierwszych kwiatów - symbol ludzkiej pracy i Bożych darów. Nie zmarnujmy pięknego czasu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Starajmy się uczestniczyć we Mszach świętych wieczornych (o godz. 18.00) z modlitwą do Najświętszego Serca Pana Jezusa i z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Przyprowadźmy dzieci, zachęćmy młodzież, a przede wszystkim starajmy się uświadomić sobie i swoim najbliższym, że ten Pokarm ofiarowany nam przez Boga ma doniosłe skutki, bo nie kończy się na samym ziemskim życiu, ale daje dużo więcej, daje nam wiecznośc...

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00