Wydarzenia
św. Maciej - figura

dpDzisiejszy świat bardzo potrzebuje świętych kapłanów i osób konsekrowanych - prawdziwych "dobrych pasterzy"! Ta potrzeba towarzyszy ludziom od zawsze, ale dzisiaj jest szczególnie silna. Tak wiele pokus czyha na nas, tak często wartości duchowe są wyśmiewane i niemodne. Potrzebujemy prawdziwych przewodników, wskazujących nam jak żyć, jak opierać się trendom "nowoczesności bez Boga", w czym i gdzie szukać oparcia. Pokusy atakują również owych przewodników duchowych. Dlatego tak bardzo potrzeba naszej modlitwy, by Bóg powołał do duchowej posługi nowych świętych kapłanów i osoby konsekrowane, a tych, którzy już pracują w "winnicy Pańskiej" uchronił od pokus i zachował w świętości.

Tak łatwo przychodzi nam nieraz krytykować osoby duchowne, a zapominamy, że oni przecież wychodzą z naszych rodzin. Młodzi mężczyźni czy kobiety decydujące się na poświęcenie życia Bogu jeszcze tak niedawno byli uczniami średniej szkoły, żyli  we własnych rodzinach, spędzali czas wśród swoich przyjaciół. Wszystko, czym nauczyli się wtedy żyć przeniosą do swojej posługi Bogu. Pamiętajmy o tym wychowując dzieci, budując w ich sercach właściwą hierarchię wartości. Wszak tacy będą przyszli kapłani jakie są nasze rodziny...

Szczególnie w tym tygodniu otaczajmy modlitwą młodych, którzy chcą pójść za głosem Boga oraz tych, którzy już kroczą tą drogą, by zawsze byli czyści i święci, i aby nigdy sobą nie przesłaniali Boga, lecz prowadzali do Niego.

 

 

Modlitwa świętego Jana Pawła II o dobre i święte powołania

 

Do Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata! Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu.
Jezu, jedyny Zbawicielu człowieka! Modlimy się do Ciebie za naszych braci i za nasze siostry, którzy odpowiedzieli “tak” na Twoje powołanie do kapłaństwa, do życia konsekrowanego i do misji. Spraw, aby ich życie odnawiało się każdego dnia i stawało się żywą Ewangelią. Panie miłosierny i święty, nadal posyłaj nowych robotników na żniwo Twego Królestwa!
Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi. Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00