Ogłoszenia duszpasterskie
św. Maciej - figura

Ogłoszenia duszpasterskie

09 -16 maja 2021

1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocna.Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary.

2. W tym miesiącu w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą podczas codziennych nabożeństw majowych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej codziennie w kościele o godz. 17.30. W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwo majowe z modlitwą o urodzaje. Bardzo proszę dorosłych, by zabierali ze sobą dzieci. To ważne, by od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość i cześć do NMP, którą tak pięknie oddajemy na nabożeństwach majowych właśnie.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O 19.00 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Proszę zabrać ze sobą świece. Nabożeństwa majowego w tym dniu nie będzie.

4. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła – naszego patrona. Serdecznie zapraszam na Msze świętą rano lub wieczorem. Od piątku codziennie nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa oraz naszą uroczystość odpustową ku czci św. Macieja Apostoła. Podczas sumy odpustowej o godz. 11.00 sprawowanej przez księdza biskupa Andrzeja Czaję, będzie miała miejsce uroczysta konsekracja nowego ołtarza.

6. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w sobotnim sprzątaniu naszej świątyni. Prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła w przyszłą sobotę o godz. 9.00 kieruję do rodziców dzieci, które do I komunii przystąpią w niedzielę 23 maja.

7. Ze względu na poluzowane obostrzenia w naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób. W czynnych ławkach po trzy osoby: po obu brzegach i po środku. Pozostałe osoby w stosownych odległościach z tyłu kościoła lub na chórze. Przez cały czas proszę zakrywać usta i nos.

8. Ze względu na to, że dziś miały rozpocząć się nasze Misje przez cały tydzień sprawowane będą dwie Msze św. dziennie – o 8.00 i 18.00. Nowy termin przełożonych Misji Świętych zostanie podany po odpuście.

 

Msze Święte

Dni powszednie
poniedziałek – 8.00
wtorek – 18.00
środa – 8.00
czwartek – 18.00
piątek – 18.00
sobota – 8.00, 18.00

Msza szkolna
Pierwszy piątek miesiąca – 17.00

Niedziele i święta
8:00, 10:30, 18:00