W dniu uroczystości mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00 i 10.30 oraz we wtorek w wigilię uroczystości o godz. 18.00. 1 listopada nie będzie Mszy św. wieczornej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. O godz. 15.00 na naszym cmentarzu nabożeństwo różańcowe za zmarłych. 1 listopada od godziny 12.00 i przez cały dzień następny we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Należy być w stanie łaski uświęcającej i odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
2 listopada będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i odwiedzać ich groby, a przede wszystkim zyskać dla nich odpust zupełny. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 17.00 i 18.00. O 17.00 – Msza święta (zamiast modlitwy różańcowej) za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.
Od 3 do 8 listopada (za wyjątkiem soboty) w nabożeństwie o 17.30 polecać będziemy Bogu dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Nie zapominajmy też, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków. Wykorzystajmy tę możliwość ofiarowania odpustu za naszych zmarłych - a to znacznie większy dar niż znicze i kwiaty!!!
1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych - nie jest dniem smutku i żałoby, ale jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan, którzy uroczyście świętują powszechnie znanych, ale i anonimowych świętych wszystkich wieków i lat. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i wyniesionym na ołtarze, jak i tym, których nikt nie zna z imienia. Tego dnia szczególnie zapraszamy do zadumy modlitewnej przy relikwiach świętych oraz do zastanowienia się jak rozumiem "świętch obcowanie".
Kościół cieszy się, że bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. Podkreśla w tym dniu, że wszyscy są powołani do świętości i każdy z nas ma na to szansę. Od nas tylko zależy, w jakim stopniu przyjmiemy od Boga dar świętości. Pamiętajmy przy tym, że Stwórca powołując do świętości wszystkich, także każdemu człowiekowi pomaga swą łaską. To wskazuje na hojność Pana Boga i pogłębia nadzieję, że wszelkie rozstanie nie jest ostateczne, bo wszyscy są zaproszeni do domu Ojca. 1 listopada to wielkie święto, dlatego obowiązuje nas udział we Mszy św. - w naszym kościele o godz.: 8.00, i 10.30 oraz w wigilię uroczystości - 31 października o godz. 18.00.
2 listopada z kolei przypada Dzień Zaduszny - czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to czas poświęcony pamięci naszym zmarłym bliskim, krewnym, przyjaciołom, znajomym... Od wieków w tym dniu właśnie odwiedzano groby bliskich. Ten dzień jest właśnie dniem modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. Dlatego nasza aktywność tego dnia nie powinna ograniczać się do pamięci o najbliższych czy wyłącznie do wizyty na cmentarzu, ale przede wszystkim powinna zawierać dar naszej modlitwy, w tym również za nieznane nam dusze w czyśćcu cierpiące. Możemy skutecznie pomóc tym duszom, uzyskując w ich intencji odpust zupełny. Msze święte w naszym kościele o godz.: 8.00, 17.00, 18.00
Zyskanie odpustu jest możliwe pod warunkiem, że jesteśmy w stanie łaski uświęcającej - w dniu 2 listopada (lub 1 listopada ale po południu), przyjmiemy Komunię świętą, odmówimy "Ojcze nasz...", "Wierzę w Boga..." i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
Zatem Uroczystość Wszystkich Świętych - wbrew spotykanym wciąż dzisiaj opiniom - nie jest żadnym: "Świętem Zmarłych". Taka wersja obchodzenia tej uroczystości jest dziedzictwem epoki komunizmu, kiedy wszelkimi sposobami walczono z tradycjami chrześcijańskimi i próbowano je wykorzystać do swoich celów. Niestety, wciąż w wielu mass mediach oraz w powszechnym obiegu funkcjonuje to przekłamanie.